MERSİN İŞADAMLARI YÖNETİCİLERİ SANATÇILARI VE AKADEMİSYENLERİ DERNEĞİ (MİYSAD)

 

Mersin’i seven ve gönül verenlerin bir araya gelerek kurdukları bir dernektir Miysad. Dünya’nın en önemli şehirlerinden biri, şehirlerin ecesi İstanbul’da yaşayan Mersinli insanların şehirlerini temsil etmek, tanıtmak ve Mersinlilik bilincini oluşturmak üzere 2013 yılında platform olarak başlayan ve akabinde 2014 yılı Mart ayında yarım kalan sevdaları Mersin’e karşı sorumluluklarını yerine getirmek üzere İstanbul’da kurulmuş bir dernektir.

İstanbul’da yaşayan diğer bütün şehirlerden Mersinlileri ayıran bir özellik vardır, bu şehirde işsiz güçsüz Mersinli bulunmaz. İstanbul’da yaşayan Mersinliler genel itibari ile hali vakti yerinde kişilerdir. Memur, brokrat, yönetici, akademisyen, sanatçı ve işini büyütmek için gelen iş insanlarından oluşmaktadır İstanbul’da yaşayan Mersinliler. Zaten işi azıcık bozulanın en kısa zamanda şehrimiz Mersin’e göç ettiği görürüz. Mersinli bu şehirde ayakları üzerinde durandır.

İstanbul’da yaşayan Mersinli İş insanları, brokrat ve yöneticileri, sanatçıları ve akademisyenlerin bir araya gelerek kurmuş oldukları Miysad, kurulduğu günden bu yana Akdeniz’in incisi, Torosların sesi Mersin şehrini İstanbul’da temsil etmeye çalışmaktadır.

Ekonominin merkezi, medyanın merkezi, dışa açılmanın merkezi İstanbul’da Mersin’i en iyi şekilde temsil etmek birinci amacıdır Miysad’ın.

Mersin’i yönetenlerin bakış açısını İstanbul’a çevirmektir bizim gayemiz felsefesi ile yol alan bir dernek Miysad.

Artık vakit Mersin Vaktidir, diyen bir anlayış ile yönetilmektedir Miysad.

Mersin’de yaşayan insanların ulusal ve global düşünmesine katkı sağlamak üzere çalışmalar yürüten bir yapıdır Miysad.

Mersin şehrinin bütün renklerini, kültürlerini, folklorunu ve demografik yapısını bünyesinde barındıran bir yapıdır Miysad.

İstanbul’da yaşayan her Mersinlinin kendinden bir değer bulduğu yapıdır Miysad.

Mersin’de yaşayan 1.885.368. insanı ve Mersin’i İstanbul’da temsil eden bir yapıdır Miysad.

İstanbul’da yaşayan 63.700 Mersinli insanı temsil eden ve bu konuda sözü olan bir yapıdır Miysad.

Yarım kalan sevdamız Mersin diyerek, sevdaları Mersin şehrine hizmet eden bir dernektir Miysad.

27 Mart 2021’de dördüncü olan genel kurulunu yaparak, güçlü bir yönetim ile Mart 2023’e kadar İstanbul’daki Mersinlilerin gönül merkezi, Mersin’de yaşayan insanlarının ise İstanbul’daki kültür elçisi ve yol göstereni olmayı kendilerine şiar edinmiş yönetimi ile Miysad, geleceğe umutla yol almaktadır.

MİYSAD YÖNETİMİ