• [email protected]
  • Şerifali Mah. Açıkyüz Sok.No:15 Daire:4 P.K.34775 Ümraniye- İstanbul

Get In Touch

0216-532-40-33

Awesome Image

Archive for Temmuz 25th, 2023

Silifke Kalesi

Helenistik ya da Erken Roma Dönemi’ne ait olduğu bilinen Silifke Kalesi, geçirdiği değişiklikler ile günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Orta Çağ kalesi görünümünde olan bu mükemmel kale, 185 metre yüksekliğinde bulunmaktadır.

Yerköprü Şelalesi

Mersin’in Mut ilçesinde yer alan Yerköprü Şelalesi Milli Parkı, şehrin en bilindik güzellilerinden bir tanesidir. Tabiat anıtı olarak tescillenmiş ve doğallığın büyüleyici bir şekilde sizlerle buluştuğu parkta 300 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde bir göl bulunuyor. 30 metre yüksekten dökülen şelalenin dibinde oluşan gölün derinliği ise yaklaşık 15 metredir.

Tarihi Mersin Kızkalesi

Deniz Kalesi olarak da bilinen Kız Kalesi, adını da verdiği mahalle sahilindeki küçük bir adacığın üzerinde kurulmuştur. Kıyıya uzaklığı yaklaşık 600 metredir. Burada bulunan bir yazıttan 1199 yılında I. Leon tarafından yaptırılmış olduğu öğrenilmiştir. 1361’de Kıbrıs Krallığı tarafından zapt edilmiştir.

Adamkayalar

Adamkayalar, Mersin’in Erdemli ilçesinde Şeytan Deresi Vadisinde bulunan, dünyada eşine rastlanmayan arkeolojik miras. Açık hava müzesini andıran, derin bir vadide yer alan Adamkayalar, kayalara oyulmuş 12 kabartmadan oluşuyor.

Recent News

Awesome Image

Cargo & Logistics Business Services

Contact Now